Czcionka: A- A A+

XXI Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych w Parczewie

zlot kapel 2016     Dziesięć zespołów wzięło udział w dwudziestej pierwszej edycji Zlotu Kapel Podwórkowych w Parczewie. Barwne i rozśpiewane kapele 18 czerwca zaprezentowały się najpierw w Parku Miejskim, a następnie na scenie MOSiR.
     Oprócz gospodarzy - Parczewskiej Kapeli Podwórkowej „Taaka Paka"- podczas zlotu wystąpiły kapele: „Cianto" z Rzeszowa, „Rzemyki" z Józefowa, „Wygibusy" z Biłgoraja, „Halniacy" z Radomia, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, „Pawlaki” z Lubaczowa, „Rawskie Retro” z Rawy Ruskiej /Ukraina/, Klawa Ferajna z Białej Podlaskiej oraz Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego. Każda z Kapel zaprezentowała godzinny program artystyczny, który oceniał znakomity znawca tego gatunku muzyki – etnomuzykolog Kazimierz Miler. Podczas prezentacji można było usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na bieżąco przez ludzi żyjących życiem swoich miast oraz problemami dnia codziennego.
     Gwiazdą wieczoru tegorocznego Zlotu był znany w Polsce i za granicą zespół muzyki Country i Pop „ Gang Marcela” z Bielska Białej. Usłyszeliśmy w oryginalnym wykonaniu wiele znanych przebojów jak chociażby: „Złamano już tyle serc” czy 'Zaświeciła moja gwiazda".

Galeria

KOLEKTORY SŁONECZNE

kolektory-słoneczne

Rewitalizacja

logo re

Wybory uzupełniajace

Wybory uzupełniajace

wybory
 

Wirtualny spacer

wirtualny spacer

SIP Parczew

logo-sip-przyjaznyparczewski

Karta Dużej Rodziny

smal kdr parczew

EPUAP - elektroniczny urząd


epuap-1.png

Wilczym tropem

tropem wilczym

E-Inclusion


logo wykluczenie

ISO 9001:2008

LOGO IQNet
LOGO CSQ

Fundusze unijne

kapital

infrastruktura

prow

regionalny

HOTSPOT


rssp

MULTIMEDIA

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Urząd Miejski w Parczewie
ul. Warszawska 24
21-200 Parczew
Telefon: + 48 83 355 12 24
Fax: + 48 83 355 12 26
sekretariat@parczew.com

Godziny pracy:

pon. - piątek: od 7.30 - 15.30

rss